Van HR business partner naar HR business architect
Een uniek traject met ook 3 uur individuele coa...
Lees meerHoe kan je artificiële intelligentie integreren in jouw HR beleid?
AI verandert vandaag razendsnel de manier waarop HR werkt. Maar hoe zet je artificiële intelligentie concreet en doordacht in binnen jouw organisatie? In deze opleiding ontdek je hoe je AI praktisch toepast in werving, talentontwikkeling en HR-processen zoals onboarding en medewerkersbetrokkenheid. Je leert de fundamenten begrijpen en gaat actief aan de slag met tools zoals ChatGPT en Microsoft Copilot, zodat je onderbouwde en datagedreven HR-beslissingen kan nemen.
Artificiële Intelligentie is niet langer toekomstmuziek. Ook binnen Human Resources wordt AI steeds vaker ingezet om processen te ondersteunen en beslissingen beter te onderbouwen. Denk aan het screenen van cv’s, het analyseren van personeelsdata, het voorspellen van verloop, het personaliseren van leertrajecten of het ondersteunen van interne communicatie.
Tegelijk roept AI in HR belangrijke vragen op. Hoe betrouwbaar zijn de inzichten die AI genereert? Hoe ga je om met privacy en gegevensbescherming? Hoe voorkom je bias in algoritmes? En hoe zorg je ervoor dat technologie het menselijke aspect versterkt in plaats van het over te nemen?
Deze opleiding vertrekt vanuit die dubbele realiteit: AI biedt kansen om efficiënter en datagedreven te werken, maar vraagt ook inzicht, kritische reflectie en een doordachte toepassing. Je krijgt helder inzicht in de basisprincipes van AI en verkent hoe deze concreet kunnen worden toegepast in HR-processen zoals werving en selectie, personeelsplanning, onboarding en werknemersbetrokkenheid.
Door theorie te combineren met praktische oefeningen en het gebruik van tools zoals ChatGPT en Microsoft Copilot, leer je hoe je AI op een verantwoorde en doelgerichte manier kan integreren in jouw HR-beleid.
Wil je een overzicht van waar AI vandaag écht waarde creëert in HR, welke valkuilen er zijn en hoe organisaties stap voor stap groeien in het gebruik van AI? Lees dan ook onze blog Wat betekent AI voor HR en hoe begin je ermee?
Deze opleiding richt zich tot HR-professionals, teamleiders, CEO's en managers die hun HR-beleid willen versterken met datagedreven inzichten en innovatieve technologieën.
De opleiding is geschikt voor iedereen die nieuwsgierig is naar de mogelijkheden van artificiële intelligentie in Human Resources en praktische tools wil leren kennen om processen zoals werving, retentie, talentontwikkeling en werknemerservaring te optimaliseren.
Zowel beginners zonder technische achtergrond als professionals met enige ervaring in data-analyse zijn welkom.
Wil je niet alleen AI leren toepassen in HR-processen, maar ook strategisch richting geven aan hoe technologie en artificiële intelligentie worden ingezet binnen jouw organisatie?
Dan is de opleiding Van HR business partner naar HR business architect een waardevolle vervolgstap. In dat traject ontwikkel je een bredere strategische blik op HR en leer je hoe je technologie, welzijn, talent en hybride werken samenbrengt in een samenhangende HR-architectuur.
Zo versterk je jouw rol als strategische partner en neem je regie op de integratie van AI in jouw organisatie.
HRD Academy is erkend als aanbieder van opleidingen binnen de KMO Portefeuille. Ons erkenningsnummer is: DV.0202520. Indien jouw organisatie aan bepaalde voorwaarden voldoet, betaalt de Vlaamse Overheid 20 tot 30% van het bedrag van de training. Het BTW bedrag komt hiervoor niet in aanmerking, dit moet rechtstreeks aan HRD Academy betaald worden. Alle gedetailleerde info en een handleiding om jouw aanvraag voor de KMO portefeuille in te dienen, vind je op de site van VLAIO.
Ben je zelfstandig of werk je voor een KMO in Brussel? Dan maak je onder bepaalde voorwaarden aanspraak op de Premie Opleiding van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest. Deze steun kan 40 tot 80% van je kosten dekken. Op de website van Brussel Economie en Werkgelegenheid kan je checken of je hiervoor in aanmerking komt en hoe je de premie kan aanvragen. Opmerking: deze premie is enkel toepasbaar indien de opleiding binnen de 6 maanden wordt afgerond.
Ben je werkzaam in de voedingsindustrie? Dankzij ons Qfor certificaat zijn wij erkend door Alimento (voorheen IVP) voor al onze opleidingen. Check met Alimento op welke tussenkomst je recht hebt.
Op de pagina Subsidies en erkenningen vind je een volledig overzicht van alle subsidies en erkenningen waar HRD Academy over beschikt. Let wel: controleer altijd de webfiche van de opleiding om te zien welke subsidies specifiek voor die opleiding van toepassing zijn.

Jeroen Naudts is managing partner en founder van Starfish Consultancy, waar hij organisaties begeleidt in het strategisch inzetten van HR-data en artificiële intelligentie. Hij ondersteunt bedrijven bij het scherpstellen van business cases rond HR-data, het uitwerken van HR-data strategieën en het analyseren van efficiëntie en interne processen met behulp van AI-technieken.
Met meer dan 20 jaar praktijkervaring bij onder andere Provincie Antwerpen, SD Worx en Publiek Centraal combineert Jeroen een sterke communicatieachtergrond met diepgaande expertise in HR-analytics en people analytics. Hij is gecertificeerd HR-Analytics Lead & Analyst (AIHR) en master in de communicatiewetenschappen.
Naast zijn advieswerk is Jeroen lector Communicatiemanagement aan de Arteveldehogeschool, waar hij werkt rond strategische communicatie, data en leadership. Hij is bovendien bestuurder bij Vonk, het netwerk voor interne communicatie in Vlaanderen.
Jeroen staat bekend als een kritische denker die snel verbanden legt tussen HR-uitdagingen en technologische mogelijkheden. Hij combineert strategisch inzicht met praktische toepasbaarheid en vertaalt complexe HR-data en AI-concepten naar heldere en bruikbare inzichten.
Prijs
Prijzen verschillen bij sommige edities.
Editie 1, 2:
€ 795,00 excl. BTW
Vroegboekkorting: 10% korting bij inschrijving ten minste 2 maand voor de startdatum van de training.
Editie 3, 4:
€ 810,00 excl. BTW
Vroegboekkorting: 10% korting bij inschrijving ten minste 2 maand voor de startdatum van de training.
Groepskorting: Bij een gelijktijdige inschrijving geniet elke extra deelnemer (vanaf de 2de persoon) van 5% korting. De eerste deelnemer betaalt het standaardtarief.
Bij HRDA zijn de prijzen telkens alles inbegrepen, behalve BTW.
Jeroen Naudts
Jeroen Naudts
Jeroen Naudts
Jeroen Naudts
Een uniek traject met ook 3 uur individuele coa...
Lees meer
Online opleiding, 200 minuten, maximum resultaat
Lees meer
Ontwerp digitale leermaterialen adhv een flexib...
Lees meer
Waar mensen floreren, groeit de organisatie
Lees meerHR-werk wordt complexer. Organisaties verwachten snelheid én kwaliteit, medewerkers persoonlijke ...
Learning & development heeft een reset nodig. Geen nieuwe naam, maar een fundamentele shift in ho...
Technology Enhanced Learning helpt je om leren slimmer, efficiënter en effectiever te maken. In d...